Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy,
że w dniu 2 grudnia 2018 roku odeszła
nasza najukochańsza Mama, Babcia i Przyjaciółka
'
Maria Kowalska
Pożegnanie Zmarłej odbędzie się
7 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00
w kaplicy św. Marka ul. Powązkowska 14.
Msza święta żałobna odprawiona zostanie
w piątek 7 grudnia 2018 roku o godzinie 12.30
w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach,
po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz miejscowy.
Pogrążeni w żałobie
córka, wnuki, rodzina i przyjaciele
Organizatorem uroczystości pogrzebowej
jest Dom Pogrzebowy "Służew"
Kochanej Przyjaciółce,
Marii Kowalskiej i Jej Bliskim
składamy wyrazy współczucia
z powodu śmierci
Mamy
Dorota, Darek, i Bogdan z rodzinami
'
Tato mój kochany !
W rocznicę Twoich Urodzin pragnę Ci przekazać, że dla mnie żyjesz nadal, że im jestem starszy, tym częściej łapię się na bezgłośnej rozmowie z Tobą.
Tak bardzo za Tobą Tęsknię.
Zostaje nas coraz mniej na tej ziemi, ale Ty Tato będziesz jednak żył tak długo jak długo mnie pisane jest życie, bo pamiętam o Tobie i to się liczy przede wszystkim !
Kocham Cię i zawsze Cię kochałem jak coś nieosiągalnego, bo odszedłeś jak miałem dopiero dwa lata. Modlę się za Ciebie i śpij spokojnie w tej pięknej scenerii wypełnionej powagą. Ja tu jeszcze trochę pozostanę, a potem znowu się spotkamy !
Mojemu Tacie Janowi Kowalskiemu
kochający syn Karol
'
Każda z tych publikacji ma swoje odrębne zastosowanie i ukierunkowany przekaz. Dla edycji tych wszystkich przekazów udostępniamy dedykowane szablony, które z pewnością dadzą wsparcie podczas redagowania tych wyjątkowo poważnych i osobistych treści.
W zależności, którą formę przekazu wybierzesz, do Twojej dyspozycji pojawi się pięć szablonów z przygotowaną formą i przykładową treścią. Aby zredagować swój osobisty przekaz wybierz jeden z szablonów i na jego podstawie wprowadź własną treść i jeśli uznasz to za konieczne zmodyfikuj także formę.
System wymaga, aby redagowany przekaz był podpisany imieniem i nazwiskiem osoby zgłaszającej, miał określoną datę publikacji, która nie może być z przeszłości oraz imię i nazwisko osoby zmarłej w przypadku nekrologu i wspomnienia, a w przypadku kondolencji imię i nazwisko osoby, której kondolencje chcielibyśmy złożyć.
Praca z szablonem wymaga przestrzegania następujących reguł. Treść publikacji wpisuje się w języku polskim, używając standardowych polskich znaków. Przechodzenie do nowej linii wykonuje się używając klawisza ENTER. Można wprowadzić wolną przestrzeń pomiędzy wierszami tekstu wprowadzając puste linie za pomocą klawisza ENTER. Do treści publikacji można wprowadzić ozdobne ikony. Do zastosowania dostępnych jest dziewięć ozdobnych ikon. Aby wstawić ozdobną ikonę należy wpisać na początku nowej linii ciąg znaków IMG, a po nim numer ikony. Przykładowo wpisując IMG5, do treści publikacji zostanie wprowadzona ikona numer 5. Można także zmienić font (wygląd czcionki) dla każdej linii redagowanej publikacji. Aby zmienić font dla danej linii, należy na początku linii wprowadzić ciąg znaków FONT, a po nim trzy znaki, które określają odpowiednio rodzaj czcionki, wielkość czcionki oraz styl czcionki. Dostępne są trzy rodzaje czcionek, które określa się znakami 1, 2 i 3. Są to odpowiednio czcionki Times, Verdana i Raleway. Dostępne są trzy wielkości czcionek, określane znakami M, S i D, które określają odpowiednio czcionkę małą, średnią oraz dużą. Dostępne są cztery style czcionek, oznaczane znakami N, I, B, A, które określają odpowiednio styl normalny, kursywa, pogrubiony oraz kursywa pogrubiona. Przykładowo, jeśli na początku linii wprowadzisz ciąg znaków FONT1MB, to linia ta zostanie wyświetlona pogrubioną czcionką Times o średniej wielkości. Znacznik FONT działa aż do końca linii zakończonej klawiszem ENTER. Jeśli znacznik czcionki nie zostanie wprowadzony, to zastosowany zostanie domyślny font FONT1MN.
Powyższy opis i dostępne oprzyrządowanie przeznaczone są do samodzielnej pracy nad redagowaniem przekazu. Jeśli jednak potrzebował będziesz wsparcia w tym procesie, nie wahaj się skontaktować z naszym konsultantem za pomocą czatu lub infolinii.
System daje możliwość rozesłania nekrologu, kondolencji lub wspomnienia do określonej przez Użytkownika listy osób. Jest to funkcjonalność opcjonalna. Emaile są wysyłane na podaną przez Ciebie listę adresową, w momencie, w którym lista zostanie opublikowana. Emaile są wysyłane przez serwis pamietam.pl w imieniu użytkownika zgłaszającego publikację i podpisywane jego imieniem i nazwiskiem. Listę dystrybucyjną adresów email wprowadź w pole Lista email. Każdy adres email umieść w odrębnej linii, którą zakończ klawiszem ENTER. Jeśli chcesz, aby dany email został wysłany do adresata w języku innym niż polski, wprowadź ten język bezpośrednio po adresie email, oddzielając go od adresu znakiem przecinka. Kod języka składa się dwóch liter. Dostępne kody języka to cs, de, en, fr, hu, it, ru, sk, uk, określające odpowiednio język czeski, niemiecki, angielski, francuski, węgierski, włoski, rosyjski, słowacki i ukraiński. Przykładowo jeśli chcesz wysłać do adresata aaa@gmail.com email w języku francuskim wpisz aaa@gmail.com,fr
Zakończoną lub odłożoną pracę nad redagowaniem przekazu zapisujemy przy pomocy klawisza Zapisz na spodzie strony. Po zapisaniu przekaz uzyskuje status 'W edycji' i można do niego w każdej chwili powrócić, aby go przeczytać, zmienić, wycofać lub przekazać do publikacji. Przekazanie do publikacji uruchamia procedurę weryfikacji przygotowanego przekazu, przez konsultanta Serwisu. Serwis dla celu zachowania powagi i szacunku dla osób zmarłych, zastrzega sobie prawo weryfikacji treści przekazów, nanoszenia drobnych poprawek redakcyjnych oraz odrzucenia przekazu jeśli nie spełnia wysokich norm etycznych. Przekaz może powrócić do autora z komentarzem o sugerowanych zmianach lub z informacją, że Serwis nie może go zaakceptować albo zostać przekazany do publikacji na stronach Serwisu i do procesu dystrybucji zgodnie z adresami email podanymi przez autora. Od tej pory przekaz prezentowany jest bezterminowo w sekcji 'Nekrologi, kondolencje i wspomnienia'. Zawartość tej sekcji może być przeglądana według różnych dostępnych kryteriów.